Koncerty

Kraków

1 września 2019
Godzina: 20:15
Miejsce: Teren parku, boisko sportowe na Kurdwanowie

26 FESTYN "JESIEŃ KURDWANÓW 2019"


1 września 2019, niedziela Kraków, osiedle Kurdwanów Nowy, teren parku – boisko piłkarskieSpółdzielnia Mieszkaniowa „Kurdwanów Nowy”, pomysłodawca i gospodarz corocznego Festynu „Jesień Kurdwanów”, który ma za sobą jubileusz 25-lecia, zaprasza w niedzielę 1 września do udziału w 26. edycji lubianego przez Krakowian wydarzenia.
Odbędzie się ono na terenie parku kurdwanowskiego, a jego osnową na scenie będą występy muzyczne, które zwieńczy gwiazda wieczoru – zespół „Boys”. Wystąpią również: popularna wciąż Izabela Trojanowska, a także kapela coverowa „Magic Of The Queen”, która wykona największe przeboje grupy Queen i Freddie’go Mercury oraz krakowska Orkiestra Dęta Solvay. Na estradzie odbędą się też interesujące konkursy. Możliwości sportowe natomiast przedstawią uczestnicy XIII edycji Mini Maratonu, organizowanego we współpracy z Dzielnicą XI, oraz przeprowadzonych po raz drugi Mistrzostw Kurdwanowa w wyciskaniu sztangi, a także członkowie Krakowskiego Centrum Taekwon-do. Na uczestników 26. Festynu już od godz. 10.00 na terenie parku będą oczekiwać liczne atrakcje: bogate w urządzenia wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne i firmowe. Do tradycji „Jesieni Kurdwanów” od ponad 20 lat należy akcja krwiodawstwa, prowadzona w specjalnym autokarze przez Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie. Festyn tradycyjnie zakończy niezwykły pokaz ogni sztucznych.
 Warto też przyjść w sobotę 31 sierpnia na boiska „Orlika” przy ul. Bujaka 15, gdzie w ramach 26. Festynu przed południem odbędzie się XVI Wystawa i Konkurs psów rasy mieszanej „Cztery łapy”, a po południu zgodnie z wieloletnią tradycją na „Orliku” zostanie rozegrany mecz piłkarski oldbojów. Patronat honorowy nad 26. Festynem „Jesień Kurdwanów” sprawuje Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

info o wydarzeniu