Info

Marcin Miller

Rafał Kamiński

Konrad Dobrzyński

Jan Cieniewicz

Marcin Dardziński

Geneza zespołu BOYS to książkowy przykład jak inwencja twórcza żądnej przygód paczki młodych ludzi może wyjść naprzeciw wszelkim nastrojom, a za tym oczekiwaniom ówczesnego rynku oraz każdego człowieka, tym bardziej z początku Polski lat dziwięćdziesiątych. Cel był prosty i przejrzysty w swej wymowie: “gramy dla ludzi…“.

2011

Czerwiec roku 2011 daje zespołowi BOYS niepowtarzalną okazję zrobienia “rachunku sumienia“ w postaci głośnego Benefisu XX-lecia istnienia formacji na rynku muzycznym organizowanym w warszawskim klubie:

W sumie zespół "BOYS" posiada 23. nagrody wręczone za swoje osiągnięcia. Posiada 5. platynowych i 2. złote płyty. Wydał dotychczas trzydzieści jeden longplay`ów. Największym zaskoczeniem dla krytyków stał się materiał: “BOYS na Rockowo“, wydawnictwo na zlecenie niemieckiego koncernu medialnego Bauer S.A. Zespół BOYS z Marcinem Millerem na czele na przestrzeni lat szukając własnej ideologii muzycznej niepostrzeżenie sam stał się ikoną muzyki na stale wpisując się w panteon gwiazd polskiej sceny rozrywkowej. Wydaje się, iż ich przepisem na zawodowy sukces jest motto systematycznie powtarzane przez Millera: “gramy dla ludzi od 5. do 105. roku życia“.

1997

Z tą falą, roztańczoną energią oraz wsparciem fanów z całej Polski i nie tylko, Marcin Miller w roku `97. zmienia kierunek rozwoju formacji BOYS na tory rodem z amerykańskiego podwórka: tworzy taneczny boysband. Okazuje się to kolejnym “strzałem w dziesiątkę“. Miller “za ciosem“ wydaje materiał “O.K.“ sygnowany pięcioma roztańczonymi chłopakami i energią piosenki “Jesteś szalona“, którą w jakichkolwiek słowach trudno opisać. Sceniczne kreacje, akrobatyczne układy, nietuzinkowe pomsły na sprzedanie i tak dobrego materiału muzyczynego, a wszystko okraszone charyzmatycznym wokalistą, nie pozostawiają cienia wątpliwości co do osądu: “zespół BOYS staje się królem swojego gatunku równocześnie spokojnie aspirując na każde salony polskiego show-bussinesu“… Po latach owe zdanie da o sobie mocno przypomnnieć!

Okres późniejszych lat staje się dla zespołu okazją do prezentacji swojego dorobku artystycznego na każdej polskiej i wielu zagranicznych scenach, choćby wymieniając tu: Hiszpanię, Grecję, Wielką Brytanię, Stany Zjednoczone, Niemcy, Belgię, Austrię, etc.

BOYS na przestrzeni lat stał się nie tylko pupilem publiczności szukającej ogólnie rozumianej rozrywki muzycznej - Juwenalia, imprezy plenerowe - ale również znalazł swoje miejsce w wielu programach rozrywkowych cieszących się ogromną oglądalnością: Sylwestrowa Moc Przebojów 2008. (POLSAT); Kuba Wojewódzki (TVN); Świry roku (TVP 2); Pytanie na Śniadanie (TVP 2); Dzien Dobry TVN; Dzień Kangura (POLSAT); Big Brother VIP (TV4); Kawa czy herbata (TVP1); Rozmowy w Toku (TVN); etc.

1996

Rok 1996. przynosi zespołowi BOYS zasłużone laury, które są za równo efektem dotychczasowej, ciężkiej pracy ale również stosunkowo przewidywalną reakcją polskiego show-bussinesu na materiał - “Łobuz i Drań“ - wydany pod patronatem białostockiej firmy Green Star - Cezary Kulesza. Poklask świata muzycznego w postaci przyznania “Victorii`96“ - jednej z najbardziej pożądanych ówcześnie nagród - rozkłada się dwutorowo: “Płyta roku“ oraz “Wokalista roku“. Ta ostatnia, co zrozumiałe, stosunkowo mocno motywuje laureta - Marcina Millera - do jeszcze większej pracy, z jeszcze większym impetem angażując go bez reszty do poświęcenia się w działalność grupy BOYS. Znaczącą datą dla zespołu jest dzień 26. czerwca 1996 roku gdzie formacja z wielkim przejęciem odbiera nagrodę na opolskim festiwalu organizowanym przez Telewizję Polską.

1994

W 1994 roku zespół kończy współpracę z warszawską firmą fonograficzną BLUE STAR i wydaje materiał w nowopowstałej firmie fonograficznej GREEN STAR mieszczącej się w Białymstoku. Płyta pt. “MIŁOŚĆ JAK WIATR” jest najlepiej sprzedającym się produktem tej firmy co powoduje podpisanie lukratywnego kontraktu z tą agencją.

1992

Każde kolejne wydawnictwo, podnosząc tu choćby za przykład te największe: “Usłysz wołanie“ czy “Wspólne inicjały“, jedynie cementują piedestał, na który zaczyna wznosić się grupa BOYS. A to dopiero początek… Ilość koncertów, żywiołowość w odbiorze za równo granej muzyki jak i samego lidera - Marcina Millera, przyczyniają się w znaczący sposób do stworzenia marki muzycznej, coraz częściej goszczącej na każdej imprezie kulturalno - rozrywkowej.

1991

Miliony pomysłów na kreację muzycznego “ja“ starali się systematycznie prezentować, a tym samym doskonalić na każdej - bez wyjątku - imprezie plenerowej, dyskotekowej czy kulturalnej. Niekończące się próby, reakcje publiczności, doradztwo artystyczne ludzi “z branży“ doprowadziło grupę pięciu chłopaków do kreacji własnej scenicznej osobowości - za nazwą BOYS przyszedł stosunkowo niepowtarzalny styl muzyczny. Mimo wyjątkowo dużej, jak na tamten okres, konkurencji to właśnie formacji BOYS udaje się wydać pod flagą firmy fonograficznej Blue Star pierwszy materiał pt.: “Dziewczyna z marzeń“. To był rok 1991. Materiał prócz takich hitów jak: “Wolność“ czy tytułowa “Dziewczyna z marzeń“, staje się krokiem milowym w raczkującym jeszcze nurcie polskiej muzyki - ówcześnie znanym jako “muzyka chodnikowa“.