Aktualności

Tede szczerze o disco polo i współpracy z Marcinem Millerem! Polacy o wielu sprawach nie wiedzą!

TEDE o disco polo, hip hopie i NIC o Intruzie. WYWIAD | Yurkosky & Yachu
TEDE o disco polo, hip hopie i NIC o Intruzie. WYWIAD | Yurkosky & Yachu
24sty2024

Disco polo i hip-hop to jedność? Nie ma w nich podziału na gorszy czy lepszy sort.

„Figo fago” to utwór z repertuaru grupy Boys, który został wydany w 2002 roku. Singiel znalazł się na płycie zatytułowanej „Biba”. Do kawałka powstał także klip, który tylko raz został wyemitowany w telewizji, ponieważ dopatrzono się w nim nieprzyzwoitych elementów, wskutek czego zakazano jego dalszej emisji.

W 2023 roku, dokładnie po 11 latach od powstania oryginalnej wersji, znany raper Tede we współpracy z producentem Sir Michem zaprezentowali nową wersję. W produkcji można było usłyszeć też Marcina Millera. Historia powstania wspomnianego kawałka jest jednak dość intrygująca i interesująca, bowiem… lider zespołu Boys nie pojawił się w studiu aby nagrać wokale od nowa. Jak więc powstał wspomniany ów kawałek? Tede, podczas jednego z wywiadów, wyjawił tajemnice związane z kolaboracją, a także zdradził co myśli o disco polo!

„FIGGO FAGGO” PO 11 LATACH – HISTORIA POWSTANIA

Wspólny utwór „fiGGo faGGo” to nowa wersja hitu z 2002 roku. Produkcja zagościła w serwisach streamingowych w 2023 roku, jednak według słów jednego z twórców, plany, aby zrealizować ten kawałek były już dużo wcześniej.

Jak przyznaje w rozmowie Tede, Marcin Miller nie pojawił się w studiu, aby nagrać wokale od nowa. Produkcja powstała w dość nietypowy sposób.

- „Ten kawałek miał powstać trzy lata temu. (….) Myśmy mieli acapellę tego kawałka oryginalnego „Figo fago”, w sensie że Marcin Miller nie nagrywał tego drugi raz już głosem dorosłym (…) To jest prawdziwe korzenne disco polo (…) Marcin to usłyszał i bang! I poszło. I on był zajarany tym. (…) Atmosfera powstania tego też była totalnie hip-hopowa”. – zdradził w rozmowie raper.

Decyzja, którą podjął Sir Michu oraz Tede była słuszna, bowiem nowa wersja hitu sprzed lat była nie tylko sporym zaskoczeniem dla słuchaczy, ale również wzbudziła ich zainteresowanie. Singiel ten to eksperyment muzyczny, który okazał się być świetnym połączeniem disco polo oraz rapu.

LINK DO ARTYKUŁU